مصدومی که در اثر برق گرفتگی دچار ایست قلبی ، تنفسی شده بود حیاتی دوباره یافت

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

با تلاش ماموران اورژانس 115 شبکه بهداشت و درمان بردسکن مصدومی که در اثر برق گرفتگی دچار ایست قلبی ، تنفسی شده بود حیاتی دوباره یافت.

پرسنل اورژانس 115 بردسکن با همکاری نیروهای هلال احمر پس از حضور به موقع بر بالین آقایی 32 ساله که حین تعمیر کولر دچار برق گرفتگی شده و بر اثر آن فاقد علائم حیاتی بود نسبت به انجام ماساژ قلبی ،دادن شوک و داروهای لازم ، اقدام کردند و بیمار را از مرگ حتمی نجات دادند.

سپس مصدوم به اورژانس بیمارستان ولیعصر (عج) انتقال داده شد و در حال حاضر در بخش مراقبت های وی‍ژه بستری است که به گفته تیم درمانی هنوز هوشیاری کامل خود را به دست نیاورده است .

هر سال در آغاز فصل گرما آمار کسانی که دچار برق گرفتگی ناشی از تعمیر کولر می شوند بالا می رود. کولر آبی به لحاظ برق کشی وسیله خطرناکی به حساب می آید چون سیم کشی کولر کمی پیچیده است بنابراین حتی کسانی که با اصول برق کشی آشنا هستند نیز ممکن است مسیر سیمها را درست تشخیص ندهند و این سبب افزایش خطر برق گرفتگی می شود.

تعداد حوادثی که در هنگام تعمیر کولر یا تعویض پوشال کولرهای آبی ثبت شده، کم نیست. موارد زیادی بوده است که در آن دسته افرادی که با برق و نکات فنی دیگر آشنایی کامل داشته‌اند اما در اثر برق‌گرفتگی ناشی از نشت برق کولر، جان خود را از دست داده‌اند.مهم‌‌ترین توصیه ایمنی، کمک‌ گرفتن از افراد متخصص و تعمیرکاران مجاز و مجرب است.

/ 0 نظر / 54 بازدید