به بهانه برق گرفتگی کودک چهار ساله / سهل انگاری مسوولان یا خانواده

شاهرود - دختر چهار ساله شاهرودی در پارک شهدای محراب این شهر دچار برق گرفتگی شد و به کما رفت.

'نازنین صدرمغانی' کودک چهار ساله شاهرودی که به همراه خانواده و برخی از اقوام خود برای گذراندن یک روز تعطیلی به پارک شهدای محراب شاهرود رفته بود هنگام بازی و در اوج لذت های کودکانه در چشم برهم زدنی بر اثر برق گرفتگی تبدیل به تکه گوشتی شد که با چهره معصومانه به کما رفت و تمام آرزوهای مادر و پدر را با خود به نیستی کشاند.
'فاطمه صادقی پور' مادر نازنین در گفت و با خبرنگار ایرنا با صدای بغض آلود گفت :آن شب نازنین با صورتی خندان و قهقه ای از سر بازی کودکانه با دیگر همسالان خود به دور تیر چراغ برق که در فاصله چند متری محل اطراق ما قرار داشت می چرخید که ناگهان دچار برق گرفتگی شد و برق پارک قطع شد.
وی افزود :در یک آن،حاصل یک عمر زندگی من در برابر چشمانم تبدیل به یک جسم بی روح شد که به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود انتقال دادیم.
وی خاطر نشان کرد: بعد از این حادثه با اداره برق و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهرود تماس گرفته شد که هر کدامشان به نوعی خود را متولی این امر نمی دانستند.
وی ادامه داد :یک روز بعد از این اتفاق هنگام مراجعه به محل حادثه دیدیم تیر چراغ برق که شب گذشته بدون دریچه و ایمنی بود،بر روی آن دریچه نصب شده و شاهد این مدعا نیز تغییر رنگ دریچه با بدنه تیر برق است.
مادر نازنین گفت :اگر مسوولان به وظایف خود درست عمل کرده بودند و این تیر ازابتدا دریچه داشت،اکنون فرزندم با مرگ دست و پنجه نرم نمی کرد.
وی با اشاره به اینکه بعداز پیگیری های متعدد با درخواست خودمان فرزندم را به تهران منتقل کردیم ،گفت: در این خصوص از فرماندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که مقدمات انتقال فرزندم به تهران را فراهم و همکاری کردند،قدردانی می کنم.
وی ادامه داد:هم اکنون بعد از گذشت 10 روز از این حادثه فرزندش در تهران بستری است و حال عمومی مساعدی ندارد و دارای سطح هوشیاری پایین است و فقط با دستگاههای نصب شده،علائم حیاتی دارد .
وی گفت :امیدم فقط به خداست و از مردم می خواهم برای نجات و سلامتی فرزندم دعاکنند.
رییس سازمان فضای سبز شهرداری شاهرود نیز در این خصوص گفت :تمامی تیرهای چراغ برق و روشنایی این پارک کاملا استاندارد و دارای دریچه است و اصول ایمنی در آنها رعایت شده است.
'قاسم بهمن آرا 'افزود: علت این حادثه سهل انگاری خانواده این کودک است که از وی غافل شده اند و بر اثر یک بی احتیاطی این کودک دچار برق گرفتگی شده است.
'نصراله صدرمغانی' پدر این دختربچه چهارساله با بیان اینکه اقدامات لازم جهت رسیدگی این حادثه از سوی مراجع قضایی در دست انجام است،گفت: در گزارش تهیه شده توسط پلیس 110 در شب این حادثه ،نداشتن ایمنی بر روی پایه برق به علت نداشتن درپوش که باعث برق گرفتگی فرزندم شد،منعکس شده است.
وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت جانی و مالی جبران ناپذیری برای خانواده اش بوجود آورده،افزود: علاوه بر گزارش پلیس 110 تعدادی از خانوده هایی که در شب حادثه در این پارک حضور داشتند ،آماده هستند آنچه را که در مورد این حادثه از نزدیک دیده اندشهادت دهند.
رییس شورای اسلامی شهر شاهرود گفت:به منظور روشن شدن علت این حادثه دستور تهیه گزارشی کامل و جامع داده شده و در حال حاضر اظهار نظر رسمی نمی توان نسبت به این حادثه اعلام کرد.
' احمد شریعتمدار تهرانی ' افزود: شورای اسلامی شهر شاهرود این موضوع را بطور جدی پیگیری خواهد کرد و در صورت مشخص شدن عامل این حادثه برای احقاق حقوق این کودک به لحاظ انسانی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
وی تاکید کرد:این شورا براساس وظایف تعریف شده درجهت حمایت ازشهروندان آماده هرگونه همکاری با خانواده این کودک است.
نازنین اولین کودکی نیست که فدای ندانم کاری های ما بزرگتر ها می شود اما می توانیم از این اتفاق تلخ ،درسی بگیرم که با کمی تدبیر و احساس مسوولیت بیشتر ،کودکان این سرزمین که سرمایه اصلی و آینده ساز هستند را به کام مرگ نفرستیم و ازبروز این حوادث جلوگیری کنیم و شعار پیشگیری مقدم بر درمان است را پاس بداریم.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

/ 0 نظر / 7 بازدید