مانور واکنش در شرایط اضطراری (ERC) با موضوع قطع برق و آتش‌سوزی

۱۶-۹-۱۳۹۲

مانور واکنش شرایط اضطراری در پارس جنوبی قطع برق و آتش‌سوزی کابل در فازهای 6 و 7 و 8 پارس جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، بعد از ظهر امروز مانور واکنش در شرایط اضطراری (ERC) با موضوع قطع برق و آتش‌سوزی کابل در پالایشگاه چهارم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد.

محمد مسعودنیا رئیس HSE پالایشگاه چهارم در این مانور اظهار داشت: هدف از برگزاری این رزمایش، ارزیابی آمادگی گروه‌های عملیاتی، آتش‌نشانی و تیم امداد و نجات، ایمنی، بهره‌برداری، کلنیک، حراست، تعمیرات و اداری و پشتیبانی در هنگام مواجهه با شرایط اضطراری قطع برق و حوادث مرتبط محتمل انجام گرفته است.

رئیس امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست پالایشگاه چهارم خاطرنشان کرد: این سومین مانوری است که مطابق برنامه رزمایش‌های پدافند غیرعامل مجتمع و شرکت ملی گاز ایران در سال جاری در پالایشگاه چهارم برگزار شده است.

وی در ارتباط با سناریوی این رزمایش گفت: به علت اشکال برقی بر روی کلید ورودی برق از پتروشیمی مبین در ایستگاه برق شماره یک، جرقه شدیدی ایجاد که منجر به آتش‌سوزی کابل مربوطه و قطعی برق از طرف نیروگاه شده است، در نتیجه موجب توقف اضطراری تمام واحد‌ها شده و در زمان انجام فلرینگ به دلیل خرابی پمپ تزریق متانول، فشار در واحد 100فاز 7افزایش یافته که این موضوع نیز منجر به نشت و برون‌ریزی میعانات گازی در واحد 100 شد.

پس از اتمام مانور جلسه ارزیابی با حضور مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی و تمام مسئولین واحدهای حاضر در عملیات برگزار و ضمن ارائه گزارش مفصل از روند برگزاری مانور برای شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود و مشکلات موجود، هم‌اندیشی و مدیر عامل نیز ضمن ارزیابی مانور انجام شده نکاتی را برای ارتقای هر چه بیشتر مانورهای آتی ارائه کرد.

/ 0 نظر / 47 بازدید