پیوند موفقیت آمیز دو بازوی یک مصدوم حادثه برقگرفتگی در مکزیک

June 8,  2012

مقامات درمانی
مکزیک : این اولین پیوند دو بازو در مکزیک است و روز پنجشنبه یک روز ویژه برای ثبت این رویداد علمی است.

پنج شنبه، 7 ژوئن 2012  - گابریل گرانادوس  Gabriel Granados Vergara  ، پنجاه دو ساله، در حال ژست به سمت خبرنگار ، پس از عمل موفقیت آمیز دریافت پیوند دو بازو در موسسه ملی علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و تغذیه (INCMN) مکزیکو سیتی.(عکس از آسوشیتدپرس)

 

 

 


آسوشیتدپرس - آقای گابریل گرانادوس ورگارا  Gabriel Granados Vergara  ، یک پدر پنجاه و دو ساله هر دو بازوی خود را تا زیر آرنج ، به خاطر یک حادثه الکتریکی از دست داده بود. دکتر مارتین ایگلسیاس  Dr. Martin Iglesias، رئیس تیم جراحی اعلام نمود که این بازوها مربوط به یک مرد 34 ساله بوده است.گرانادوس در یک کنفرانس خبری گفت که این پیوند فوق العاده است و او احساس دست جدید خود را آغاز کرده است.

گرانادوس در ژانویه 2011 وقتی که او با یک گروه از کارگران ساختمانی در ساختن یک حصار همکاری می کرد، دچار برق گرفتگی شده و به دلیل سوختگی شدید دو بازویش را از دست می دهد.


پزشکان می گفتند که قبل از عمل جراحی، این روش را بر روی اجساد تمرین کردند. دکتر فرناندو Gabilondo، مدیر موسسه ملی علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و تغذیه سالوادور Zubiranمکزیکو سیتی، که در عمل جراحی شرکت داشت گفت : "این یک روز بسیار ویژه از نقطه نظر علمی برای مکزیک است" .  پزشکان مکزیکی می گویند 23 نفر دیگر در انتظار پیوند بازو هستند ، هر چند تنها شش مورد را می توان با موفقیت انجام داد.


 

/ 0 نظر / 15 بازدید