اهدا اعضای بدن نوجوان محمودآبادی که بعلت برق گرفتگی دچار مرگ مغزی شده است

ساری – ایرنا – خانواده سید مهدی موسوی نوجوان ۱۲ ساله محمودآبادی که بعلت برق گرفتگی دچار مرگ مغزی شده بود با اهدا شش عضو بدن فرزندشان به خانواده های نیازمند زندگی دوباره بخشیدند.

به گزارش ایرنا ، سید مهدی موسوی نوجوان ۱۲ ساله محمود آبادی بود که اوایل مرداد ماه سالجاری درحالی که با همسالان خود در حال بازی بود و به یکباره با افتادن عروسک دوستش پریناز به رودخانه سعی کرد با گرفتن پایه تابلو تبلیغاتی مغازه همجوار به رودخانه عروسک را از آب بیرون بکشد دچار سانحه برق گرفتگی شد.
بلافاصله سید مهدی به بیمارستان امیر کلا بابل انتقال یافت و ۱۲ روز بستری بود که پایین بودن ضریب هوشی وی و عدم تغییر علایم حیاتی موجب شد که خانواده مهدی وی را به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران انتقال دادند.
پس از بررسی پزشکان متخصص و تایید مرکز تحقیقات و بانک فرآورده های پیوندی ایران مرگ مغزی سید مهدی موسوی به تایید تیم معالج رسید و خانواده مهدی که مهدی را از دست رفته می دیدند با بخشیدن اعضای بدن مهدی حیات معنوی مهدی را در اعضای بدن ۶ نفر دیگر ادامه دادند و در عملی انسان دوستانه و خیرخواهانه امید را به ۶ خانواده بخشیدند.
سید مهدی موسوی که متولد خرداد ماه سال ۸۳ بود تا تحصیلات خود را تا پایه پنجم ابتدایی به اتمام رسانده بود و افتخار سفر به مکه مکرمه را داشت که قسمت و مشیت الهی موجب شد تا مهدی در سال تحصیلی جدید به همراه دوستانش در کلاس ششم ابتدایی حاضر نشود.
سید عباس موسوی پدر سید مهدی گفت: به جز چشم و گوش مهدی کلیه اعضای اصلی بدن مهدی به مرکز تحقیقات و بانک فرآورده های پیوندی ایران جهت پیوند به افراد نیازمند بخشیده و اهدا شد

/ 0 نظر / 33 بازدید